DAVET


Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Muhasebe Kongreleri, her dört yılda bir Kasım ayında farklı ülkelerde gerçekleştirilen ve Küresel Muhasebe Olimpiyatları olarak adlandırılan Dünya Muhasebeciler Kongresi öncesinde düzenlenmektedir.

Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları olarak kabul görmüş Türkiye Muhasebe Kongreleri; muhasebe mesleğinin sorunlarının, geleceğe dönük gelişmelerinin Dünya ve Türkiye’deki gelişmelerle beraber tartışıldığı mesleki ve akademik bir platformdur.

Muhasebe mesleği yasal statüsüne kavuştuktan sonra, 1992 yılından bu yana TÜRMOB’un organizasyonu ile gerçekleştirilen kongrelerimizin ana temaları mesleğimizin sorunları ile mesleki gelişim alanları dikkate alınarak güncel ve geleceği kavrayarak belirlenmektedir.

Bu yıl 2-3 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceğimiz XXI. Türkiye Muhasebe Kongresi’nin ana teması "Sürdürülebilirlik ve Teknolojik Dönüşüm Sürecinde Muhasebenin Toplumsal ve Kamusal Faydası" olarak belirlenmiştir.

Mesleğimizin önemli sorunlarını tartışacağımız, çözüm önerileri geliştireceğimiz ve fikir alışverişinde bulunacağımız ‘’Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatlarına’’ siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten TÜRMOB Yönetim Kurulu adına mutluluk duyarım.

XXI. Türkiye Muhasebe Kongresi’nde görüşmek ümidi ile en içten sevgi ve saygılarımızı sunarım.

Emre KARTALOĞLU
TÜRMOB Genel Başkanı